Dwieście lat dla poznańskiej biologii

- Cztery uczelnie, które świętują 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego łączą nauki biologiczne. Nie tylko w sensie rzeczywistym, ale również symbolicznym - mówił prof. Przemysław Wojtaszek, Dziekan Wydziału Biologii.

Świętowanie 100-lecia nauk biologicznych odbywa się w szczególnym okresie dla Uniwersytetu Poznańskiego. Z tej okazji zorganizowano uroczystą sesję, która zainaugurowała V Konferencję Naukowo-Dydaktyczną Wydziału Biologii "Wyzwania współczesnych nauk o życiu". Intencją wydarzenia jest spojrzenie na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość nauk biologicznych w ośrodku poznańskim przy udziale przedstawicieli najważniejszych instytucji, w których prowadzi się badania naukowe na tym obszarze.

Konferencję uroczyście otworzył prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. Ryszard Naskręcki: - Nauki o życiu są prawdziwą wizytówką naszego Uniwersytetu. Trzeba powiedzieć, że tak naprawdę te nauki, to jest to czym się chwalimy i czym chcemy się chwalić. To jest bardzo ważna karta przetargowa naszego Uniwersytetu w walce o przyszłość - podkreślił.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst i fot.: Jagoda Haloszka