"Dziady" na jubileusz Uniwersytetu Poznańskiego

Z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego Teatr Orbis Tertius wystawi „Dziady” Adama Mickiewicza w reżyserii Lecha Raczaka. Wydarzenie wpisuje się również w program Zjazdu Absolwentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

Orbis Tertius z okazji setnej rocznicy powstania uczelni pokaże akurat "Dziady" (20 maja), bo jak mówi koordynator Renata Borusińska byłoby wielkim niedopatrzeniem nie wykorzystać splotu sprzyjających okoliczności:

- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, "Dziady" Adama Mickiewicza w reżyserii Lecha Raczaka, jednego z wybitniejszych absolwentów i laureata medalu Alumno Bene Merenti i jeszcze gramy w pięknym holu Collegium Maius - chyba nie trzeba nikogo przekonywać, dlaczego wybraliśmy ten spektakl.

"Dziady" powstały  w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Swoją premierę miały w maju 2015 roku w CK Zamek.

Cały artykuł na Uniwersyteckie.pl

tekst: Ewa Konarzewska-Michalak