Filologowie wciąż wspierają Agnieszkę Wagner

Zbiórka na kiermasz "Filologowie dla Agnieszki"  na Wydziale Neofilologii wciąż trwa. Przedsięwzięcie cieszy się ogromną popularnością. Jak podkreślają organizatorzy, już po pierwszym dniu kartony były wypełnione po brzegi.

Przypomnijmy u Pani dr Agnieszki Wagner zdiagnozowano agresywnego raka piersi z przerzutami do kości. Dziś ta wspaniała wykładowczyni zbiera na specjalną terapię protonową, która da jej szansę na normalne życie.

- 130.000 zl (30.000 euro) to koszt terapii protonowej w Monachium (RPTC), która jest jedyną szansą na uratowanie mojego kręgosłupa zajętego przez liczne przerzuty, i która może zatrzymać dalszą progresję choroby, dzięki czemu zyskam kolejnych kilka lat życia - pisze Pani Agnieszka.

Wydział Neofilologii postanowił wesprzeć Panią dr Agnieszkę Wagner i zorganizować zbiórkę na specjalny kiermasz charytatywny. Chęć pomocy ze strony wykładowców, jak i studentów przerosła ich najśmielsze oczekiwania:

- Pierwszy dzień nas całkowicie zaskoczył. Pod wieczór musieliśmy opróżniać kartony, ponieważ były zapakowane po brzegi. Pomagający często pokazują na naszym facebookowym wydarzeniu, co chcą przekazać, bądź już to zrobili  - podkreśla dr Dominika Gortych, pełnomocniczka Dziekana ds. promocji.

Kiermasz odbędzie się 29 stycznia w holu Collegium Novum. Podczas wydarzenia przygotowana jest specjalna niespodzianka.

- Tego dnia o godz. 13 odbędzie się specjalna licytacja, w której będzie można wylicytować danego wykładowcę. Tak, to nie jest żart. Wykładowcy zaoferowali również siebie w postaci np. korepetycji - dodaje pełnomocniczka.

Ochotnicy nadal mogą wesprzeć zbiórkę organizowaną w ramach Kiermasz "Filologowie dla Agnieszki", która trwa do poniedziałku, 28 stycznia. Osoby, które nie będą mogły przybyć na wydarzenie, mogą wesprzeć je za pośrednictwem zbiórki, na portalu zrzutka.pl.

tekst: Jagoda Haloszka

fot. Adrian Wykrota