Francusko-polski kongres chemii w Paryżu

W Stacji Naukowej PAN w Paryżu odbył się Francusko-Polski Kongres Chemii. Patronat honorowy nad imprezą, która wpisuje się w obchody Polsko-Francuskiego Roku Nauki 2019, objęli: Ambasador RP w Paryżu, prof. Tomasz  Młynarski oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizatorami konferencji byli: Stacja Naukowa PAN w Paryżu, Uniwersytet Sorbona, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechnika Poznańska. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Rektor UAM,  prof. Andrzej Lesicki oraz prof. Bogumiła Kaniewska, prorektor tej uczelni. Uroczysta inauguracja konferencji miała miejsce  4 lipca 2019 roku w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu, a uświetnił ją swym wykładem (pt.„Macromolecular engineering by taming free radicals”) prof. Krzysztof Matyjaszewski, Doktor Honoris Causa UAM, odkrywca reakcji polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomustosowanej do produkcji nowoczesnych materiałów polimerowych.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: prof. Violetta Patroniak