Data publikacji w serwisie:

III Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM

18 października społeczność uniwersytecka uczestniczyła w III Dniu Zdrowia Psychicznego na UAM. Tegoroczna edycja wydarzenia wpisała się w obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego i odbyła się pod hasłem "Uczyń zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne wszystkich globalnym priorytetem".

Spotkanie uroczyście otwarto na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. W wydarzeniu, na który złożyły się wykłady i warsztaty wzięli udział studenci i pracownicy Uniwersytetu. Zajęcia odbyły się w Poznaniu (kampusy Morasko i Ogrody, SWFiS) oraz w zamiejscowych filiach UAM w Pile, Kaliszu i Gnieźnie.

Najwięcej osób zapisało się na warsztaty: Akcja – samoregulacja, W stronę demokracji inkluzywnej: Jak rozmawiać o neuroróżnorodności w przestrzeni politycznej?, Mój głos, moja siła (warsztaty dla kobiet), Warsztaty pracy z ciałem metodą TRE, czyli jak rozładować napięcie związane z przeżyciami traumatycznymi i chronicznym stresem oraz Joga twarzy. Wśród wykładów największym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje Wszystko zaczyna się w głowie i Chemia szczęścia: fizjologia, patologia i farmakologia.

Z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu Naukowa Dzielnica. Gościem rozmowy była prof. Monika Frąckowiak-Sochańska.

Czy kryzys społeczny może wpłynąć na nasz dobrostan psychiczny? Okazuje się, że to istotny czynnik. Prof. Monika Frąckowiak-Sochańska z Zakładu Socjologii Jednostki i Relacji Społecznych Wydziału Socjologii UAM, odpowiada na pytania, w jaki sposób lęki społeczne mogą przełożyć się na nasze codzienne życie.

Odcinek dostępny na platformach: SpotifyApple Podcast