Klucze do UAM rozdane

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza podziękował za współpracę i zaangażowanie swym partnerom zewnętrznym, a przejawem tego było spotkanie w Collegium Iuridicum Novum. W pierwszej części forum ,,Nasz wspólny uniwersytet'' wręczono symboliczne „klucze do UAM”. Trafiły one do siedmiu partnerów Uniwersytetu, którzy w szczególny sposób przyczynili się do promowania uczelni, rozwoju badań i nowych form kształcenia, budowania prestiżu krajowego i międzynarodowego środowiska akademickiego.

Wśród obdarowanych kluczami UAM byli: Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Poznania, Santander Bank Polska, Microsoft, Kulczyk Foundation, CK Zamek, Fundacja UAM. Warto zaznaczyć, że oprócz kluczowych partnerów całej uczelni także wydziały i centra badawcze uhonorowały tych, z którymi współpracują od lat.

Spotkanie rozpoczął Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki, który przypomniał, że obecny rok jest rokiem szczególnym, bo związanym z jubileuszem 100-lecia.

- Ten uniwersytet zakładali poznaniacy i Wielkopolanie. Z jednej strony był symbolem nowego początku, ale także symbolem odzyskanej niepodległości - mówił Rektor - Ta współpraca poznaniaków i Wielkopolan z uniwersytetem kontynuowana była przez wszystkie następne lata, a w XXI wieku dynamiczny rozwój zaowocował nowymi programami kształcenia prowadzonymi we współpracy z pracodawcami, wspólnymi badaniami naukowymi i innowacyjnymi projektami. Celem Forum jest uhonorowanie partnerów UAM, którzy przyczynili się do promowania uczelni, rozwoju badań i nowych form kształcenia, budowania prestiżu krajowego i międzynarodowego środowiska akademickiego.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Krzysztof Smura