Finał konkursu recytatorskiego wierszy Miłosza

Anna Szmania-Binek zwyciężczynią III edycji uniwersyteckiego konkursu recytatorskiego pod patronatem Jej Magnificencji Rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej!
3 czerwca w Auli Lubrańskiego Collegium Minus odbył się konkurs recytatorski wierszy wybitnego poety i noblisty Czesława Miłosza. W finale udział wzięło 15 osób. Uczestnicy prezentowali utwory z czterech zbiorów: „Trzy zimy”, „Gucio zaczarowany”, „Na brzegu rzeki”, „Druga Przestrzeń".
Drugie i trzecie miejsce w konkursie wywalczyły kolejno: Monika Polak i Julia Szyszka. Zwyciężczyni Anna Szmania-Binek już dwukrotnie była nagradzana w konkursach recytatorskich organizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - w ubiegłym roku zajęła drugie miejsce.
- Najważniejsze jest to abyście państwo powiedzieli wiersz w zgodzie z własną interpretacją. Aby wybrzmiała w niej lektura, która jest państwu bliska. Wierzę że tu, w tym miejscu, słysząc własną interpretację, będą się państwo dziwić, ile jeszcze zagadek mieści się w wybranym utworze. Tego właśnie państwu życzę, abyście byli olśnieni własną interpretacją. Wierzę, że w jakieś mierze olśnieni będą również jurorzy – mówił tuż przed rozpoczęciem zmagań konkursowych prof. Krzysztof Skibski, przewodniczący komisji artystycznej.
W skład jury weszli także prof. Agata Stankowska-Balcerzan z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM  oraz Anna Kuca-Szpytko dyrektor Centrum Marketingu UAM i Małgorzata Rybczyńska Rzecznik Prasowy UAM

Laureatki otrzymały nagrody rzeczowe:

• miejsce I: czytnik e-booków wraz z trzymiesięcznym abonamentem na e-booki i audiobooki od legimi.pl, gra planszowa „#ĄĘ”,
  • miejsce II: gra planszowa „#ĄĘ”, bluza z logo UAM oraz trzymiesięczny abonament na e-booki i audiobooki od legimi.pl,
  • miejsce III: książka „Czesław Miłosz i XXI wiek”, trzymiesięczny abonament na e-booki i audiobooki od legimi.pl oraz gra Monopoly Poznań.

Fot. Władysław Gardasz