Wydział Studiów Edukacyjnych obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w środę miała miejsce uroczysta Gala Jubileuszowa, na której wręczono Medal Wydziału Studiów Edukacyjnych Prof. Heliodorowi Muszyńskiemu.
Wydział Studiów Edukacyjnych powstał w 1993 r. w wyniku przekształcenia Instytutu Pedagogiki istniejącego w ramach Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w kolejny samodzielny Wydział UAM. Pierwszym dziekanem Wydziału w latach 1993-1999 był prof. zw. dr hab. Zbigniew Kwieciński.
- Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, kontynuuje najlepsze tradycje kształcenia pedagogicznego w Polsce. Problematyka naukowo-badawcza wpisuje się w nurt wartościowych poznawczo i ważnych społecznie rozważań skoncentrowanych na jakości transformacji odbywającej się na płaszczyźnie szeroko pojętej edukacji. Projekty naukowe podejmują aktualne i pogłębiające pole badawcze pedagogiki problemy, wiążące się z rozwojem tej dyscypliny jako nauki oraz pedagogiki jako praktycznej działalności społecznej - mówiła prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska, Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych.
Podczas uroczystej Gali Jubileuszowej wręczono Medal Wydziału Studiów Edukacyjnych Prof. Heliodorowi Muszyńskiemu.
- Dziękuję Radzie Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu za tak zaskakujące dla mnie wyróżnienie, jakim jest wręczony Medal Wydziału Studiów Edukacyjnych. Jest to dla mnie niezmiernie cenna nagroda, która swoją nazwą i kryjącą się w niej symboliką zobowiązuje do dalszego zaangażowania na rzecz wspierania pedagogicznego myślenia i działania nie tylko w polskiej rzeczywistości oświatowo-wychowawczej, ale także dla dobra polskiej pedagogiki - mówił.
W ramach uroczystego świętowania Jubileuszu 25-lecia Wydziału Studiów Edukacyjnych w dniu 22 listopada 2018 r. odbędzie się Konferencja Jubileuszowa: „1993-2018 Tożsamość pedagogiki współczesnej” na którą najserdeczniej zapraszamy. Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza od wielu lat czynnie uczestniczy w rozwoju myśli pedagogicznej.
autor. Jagoda Haloszka