Muzeum Poznańskiej Psychologii już otwarte!

W tym roku Instytut Psychologii świętuje 100-lecie poznańskiej psychologii. Aby uczcić to wydarzenie, przygotowano szereg jubileuszowych aktywności akademickich, takie jak konferencje i seminaria naukowe. Niedawno posadzono  jubileuszowe drzewko – miłorząb dwuklapowy. W środę, 10 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie Muzeum Poznańskiej Psychologii.

Muzeum Poznańskiej Psychologii zostało zainaugurowane 10 lat temu z okazji 90-tej rocznicy istnienia poznańskiej psychologii. Na początku był to multimedialny portal, który stał się platformą integrującą społeczność akademicką, wzmocnił  jej tożsamość. 10 lat późniejw budynku D na trzecim piętrze na "Szamarzewie" wystawą narzędzi i testów psychologicznych oficjalnie zainaugurowano Muzeum Poznańskiej Psychologii, które jest stałą ekspozycją Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst Jagoda Haloszka