Nagrodzeni w konkursie "Doskonałość w nauce - użyteczność w praktyce"

Znamy wyniki konkursu "Doskonałość w nauce – użyteczność w praktyce", którego organizatorem jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM!

Laureatami trzeciej edycji konkursu zostali: prof. UAM dr hab. Mirosława Dabert z Wydziału Biologii i dr Łukasz Szoszkiewicz z Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Celem konkursu jest nagrodzenie wybitnych naukowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, których osiągnięcia naukowe cechują się innowacyjnością oraz potencjałem praktycznego zastosowania na rzecz społeczeństwa lub w gospodarce. Laureaci otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł.

W skład Kapituły wchodzą: Prezes Zarządu Fundacji UAM, Prorektor UAM ds. nauki, Prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką oraz Przedstawiciel Fundacji UAM.

Na zdjęciu dr Łukasz Szoszkiewicz, fot. Adrian Wykrota