Nowy akademik stanie na Morasku

Nowy akademik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza stanie na Kampusie Morasko, obok Collegium Historicum, w sąsiedztwie obiektów Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii i pomieści 400 studentów.  Jego projekt architektoniczny został wybrany w drodze  konkursu, którego wyniki poznaliśmy 30 maja.  Zwyciężył projekt, którego autorem jest biuro architektoniczne DEDECO Sp. z o.o „Warszawa” Sp. k. z Warszawy (al. Zjednoczenia).

Dom Studencki ma pomieścić 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w tym na każdej kondygnacji 1 pokój dla osoby niepełnosprawnej. Znajdzie się tam także 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. W akademiku powstanie także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole dwuoddziałowe, sklep minimarket i siłownia. Koszt budowy szacowany jest na 48 mln zł brutto. Akademik będzie liczył 5 kondygnacji,  w tym 4 mieszkalne.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Agnieszka Książkiewicz, Biuro Prasowe UAM