Obóz Zerowy UAM wystartował

Obóz Zerowy UAM to projekt Parlamentu Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacji Jeden Uniwersytet. Realizowany jest w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z konkursu na 3. Misję Uczelni, ze środków Unii Europejskiej.

Ideą Obozu Zerowego UAM jest zapoznanie studentów pierwszorocznych ze strukturą naszego Uniwersytetu oraz wykształcenie umiejętności przydatnych, zarówno podczas trwania studiów, jak i w dalszym życiu. Projekt realizowany jest w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z konkursu na 3. Misję Uczelni, ze środków Unii Europejskiej.

- Pokażemy naszym pierwszorocznym studentom jak wygląda Uniwersytet od kuchni. Przygotowaliśmy dla nich masę szkoleń m.in. podstaw zarządzania projektami, technik kreatywnego myślenia, umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz organizacji imprez młodzieżowych - podkreśla Mateusz Gołębiewski, przedstawiciel Fundacji 1 Uniwersytet i kierownik projektu.

Jak dodaje Joanna Maruszczak, przewodnicząca Parlamentu Samorządu Studentów, nie samymi szkoleniami człowiek żyje:

- Atrakcji jest masa. Wiadomo, że głównymi przyjemnościami są oczywiście szkolenia, ale przygotowaliśmy również spływ kajakowy wraz z wizytą w Rogalinie oraz bubble football. Dodatkowo na każdy wieczór zaplanowaliśmy grille, karaoke, quizy czy zgadywanie piosenek. Na pewno odwiedzą nas byli samorządowcy, którzy będą chcieli przekazać swoje doświadczenie, ale także zaprosiliśmy gości z innych uczelni, aby pokazać, że nasza współpraca jest ogólnopoznańska.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Jagoda Haloszka