Ponad 16 tys. zł dla Agnieszki Wagner

W środę zakończył się kiermasz "Filologowie dla Agnieszki", który jest pokłosiem zbiórki studentów oraz naukowców pracujących w jednostce. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromną popularnością. Filologowie zebrali ponad 16 tys. złotych.

Przypomnijmy u Pani dr Agnieszki Wagner zdiagnozowano agresywnego raka piersi z przerzutami do kości. Dziś ta wspaniała wykładowczyni zbiera na specjalną terapię protonową, która da jej szansę na normalne życie.

- 130.000 zl (30.000 euro) to koszt terapii protonowej w Monachium (RPTC), która jest jedyną szansą na uratowanie mojego kręgosłupa zajętego przez liczne przerzuty, i która może zatrzymać dalszą progresję choroby, dzięki czemu zyskam kolejnych kilka lat życia - pisze Pani Agnieszka.

Wydział Neofilologii postanowił wesprzeć Panią dr Agnieszkę Wagner i zorganizować zbiórkę oraz specjalny kiermasz charytatywny. Chęć pomocy ze strony wykładowców, jak i studentów przerosła ich najśmielsze oczekiwania, a fanty zostały nie tylko podarowane przez studentów i wykładowców Wydziału, ale również przysłane z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Cały artykuł przeczytasz na Uniwersyteckie.pl

autor: Jagoda Haloszka