Data publikacji w serwisie:

Powstał Blog o UAM

Jesteś maturzystą? Przed Tobą czas decyzji i zmian? Wiesz już, jak ma wyglądać Twoja przyszłość? Wciąż masz wątpliwości: jaką wybrać uczelnię i czy wymarzony kierunek jak na pewno dla Ciebie?

Na podobne pytania próbują odpowiedzieć sobie tysiące maturzystów. Przed nimi w końcu bardzo ważny moment, krok ku dorosłości. Gdzie szukać odpowiedzi? Jak upewnić się, że podjęliście dobre decyzje?

Właśnie dlatego Uniwersytet im. Adama Mickiewicza stworzył miejsce, w którym znajdziecie odpowiedzi na wiele z tych pytań. Postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące wyboru kierunku i przekonać, że UAM to miejsce dla Was!

Na blogu umieszczane będą wpisy, dzięki którym poznacie studiowanie „od kuchni”. O swoich doświadczeniach z uczelnią opowiedzą studenci i absolwenci UAM. Dzięki współpracy z nimi przeczytacie o inicjatywach i projektach, w których uczestniczyli. Podzielą się z Wami swoimi spostrzeżeniami na temat studiów na swoich kierunkach, opiszą przygodę z Erasmusem czy możliwości działalności studenckiej. Z bloga dowiecie się też o wsparciu, jakie zapewniamy studentom.

Blog Kandydata to także miejsce dla maturzystów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o rekrutacji na UAM. Przygotowujemy wpisy, które są odpowiedzią na najczęściej zadawane przez Was pytania o: progi punktowe, opłatę rekrutacyjną czy wyniki matur.

Blog Kandydata to miejsce dla Was

Dla wielu rozpoczęcie studiów oznacza przeprowadzkę, a to z kolei wiąże się z koniecznością poukładania sobie spraw w nowym mieście. Dlatego też dzielimy się z Wami wskazówkami jak ogarnąć się w Poznaniu.

Chcemy tworzyć Blog Kandydata razem z maturzystami, dlatego zachęcamy do komentowania naszych postów i zadawania pytań. Na wszystkie odpowiemy. Chętnie pomożemy Wam zrobić krok ku karierze zawodowej, bo przecież studia to właśnie ten krok!

Blog o UAM znajdziecie pod adresem:  blogkandydata.uam.edu.pl

Nowe teksty będą pojawiały się przynajmniej dwa razy w tygodniu. Zachęcamy do czytania, nie zwlekaj - zacznij już dziś!