Data publikacji w serwisie:

Poznańskie Targi Książki. Wyróżnienia dla publikacji Wydawnictwa Naukowego UAM

W pierwszym dniu Poznańskich Targów Książki 2023 (10 marca) odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w trzech konkursach na najlepsze książki organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe UAM. Za wyjątkową szatę edytorską wyróżniono dwie publikacje autorstwa naukowców z naszego uniwersytetu.

Dwie wyróżnione książki wydane przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to "Wyparte historie. Antysemityzm na Uniwersytecie Poznańskim w latach 1919-1939" pod redakcją prof. Macieja Michalskiego, Krzysztofa Podemskiego oraz "Światy (nie)równoległe. Literatura wobec astronomii" pod redakcją Grzegorza Raubo, Jarosława Włodarczyka.

W Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki oraz o Nagrodę Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zwyciężyli:

Nagroda Ministra Edukacji i Nauki

"Chirurgia", tom 1 - 4

Redakcja Grzegorz Wallner, Tomasz Banasiewicz

PZWL Wydawnictwo Lekarskie

Nagroda JMR Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

"Budzi się Łódź… Obrazy miasta w literaturze do 1939 roku. Antologia", redakcja Katarzyna Badowska, Tomasz Cieślak, Krystyna Pietrych, Piotr Pietrych, Krystyna Radziszewska

oraz

"Budzi się Łódź… Obrazy miasta – między literaturą a publicystyką. Antologia", część II, redakcja Monika Kucner, Anna Warda, Karolina Kołodziej

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Nagrodę specjalną otrzymali:

(Stoisko na kolejnych Poznańskich Targach Książki)

Adaptacje biografii i twórczości Josepha Conrada w kulturze współczesnej

Agnieszka Adamowicz-Pośpiech

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego.

Pełna lista nagrodzonych na stronie: https://press.amu.edu.pl/pl/blog/post/nagrody-rozdane.html

fot. Przemysław Stanula. Martyna Płaczek