Prof. Ewa Domańska w Academia Europaea

Prof. Ewa Domańska z Wydziału Historii UAM została członkinią Academia Europaea.

Academia Europaea to korporacja naukowców ciesząca się sporym prestiżem. Jej działalność ma charakter doradczy. Misją AE są przede wszystkim działania na rzecz wprowadzania najwyższych standardów w nauce, badaniach i edukacji oraz wspieranie badań interdyscyplinarnych i międzynarodowych.

W Academii Europaea oprócz prof. Domańskiej są już prof. Zofia Szweykowska-Kulińska Wydziału Biologii UAM, prof. Michał Karoński Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, prof. Arkadiusz Marciniak Wydziału Archeologii UAM, prof. Marek Kwiek z Wydziału Filozoficznego, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, prof. Jacek Witkoś i prof. Robert Lew z Wydział Anglistyki UAM.

Warto dodać, że wśród członków Academia Europaea jest 114 naukowców z Polski.