Prof. Marek Kwiek z milionowym grantem

Prof. dr hab. Marek Kwiek, dyrektor Centrum Studiów nad Polityką Publiczną otrzymał dwuletni grant w wysokości miliona złotych na badania w programie MNiSW Dialog (2019-2021).

Projekt nosi tytuł "Uczelnia badawcza 2.0: finansowanie, zarządzanie i polityka kadrowa" i będzie realizowany przez UAM we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dla najlepszych polskich uczelni najbardziej nośnym hasłem pozwalającym na budowanie nowych strategii jest dzisiaj „uczelnia badawcza”. Hasło „uczelnia badawcza” jako model zarządzania i finansowania legitymizuje niezbędne dzisiaj posunięcia finansowe, organizacyjne i kadrowe. Zrozumienie i wyjaśnienie źródeł sukcesu uczelni badawczych w Europie – to sukces reform na najbardziej opiniotwórczych uczelniach (np. UW, UJ, UAM, PW, PG czy UMK).

Cały artykuł jest dostępny na Uniwersyteckie.pl