Przed Świętami nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"

Warto sięgnąć po najnowszy numer "Życia Uniwersyteckiego". Czeka na Państwa ciekawa lektura na Święta.

Na przełomie roku Rektor prof. Andrzej Lesicki pisze o przełomowych zmianach związanych z ustawą 2.0. W styczniu Uczelnię czeka kolejna rewolucja czyli wprowadzenie pilotażowej wersji systemu EZD PUW. Pracownicy rozwiewają obawy przed elektronicznym obiegiem dokumentów.

Prof. Marek Kwiek i prof. Przemysław Czapliński chwalą i ganią ustawę 2.0 - warto sprawdzić dlaczego. Rozmawiamy z Dr Joanna Gościańska, laureatką stypendium L'Oreal-UNESCO dla Kobiet w Nauce. Prof. Witold Mazurczak opowiada o fenomenie Uniwersytetu Otwartego, natomiast dr Anna Jelec wyjaśnia czym różnią się gesty niewidomych i widzących.

Przedstawiamy pracowników UAM, którzy działają dla dobra mieszkańców w radzie miasta. Polecamy również wywiad z ks. prof. Piotrem Nawrotem, muzykologiem, odkrywcą baroku misyjnego i badaczem indiańskich manuskryptów, a także fascynującą opowieść o pracy i życiu galicjaka z Kongresówy czyli prawnika i fotografa prof. Tadeusza Cypriana.

Zapraszamy na www.uniwersyteckie.pl