Data publikacji w serwisie:

Studenci pokazują mankamenty Poznania

Słup na środku chodnika, niedziałające schody, nieodpowiednia nawierzchnia czy nieodpowiednia kładka bądź przejście dla pieszych. To tylko niektóre z wielu problemów, z którymi na co dzień zmagają się poznaniacy. Studenci z Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej UAM przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestycje dla Poznania  stworzyli Poznańską Mapę Barier, która ma ukazywać w których rejonach występują bariery i z jakim natężeniem.

Projekt powstał trzy lata temu na wzór mapy, która istnieje w Warszawie i obejmuje już całe miasto. Po przedstawieniu wstępnego pomysłu, członkowie Koła i Stowarzyszenia odbyli serię spotkań, na których dyskutowano, najpierw nad formą projektu, a następnie nad samą klasyfikacją barier.

- Nasza inicjatywa skupia się przede wszystkim na tym, aby pokazać problem z poruszaniem się po mieście zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami, starszych czy matek z dziećmi, ale również dla nas, ponieważ czasem możemy się potknąć.  Celem tego projektu jest stworzenie mapy dla całego Poznania oraz pokazanie jak przeszkody są dużym problemem – mówi Zuzanna Nowak, koordynatorka Poznańskiej Mapy Barier i wiceprezeska Koła.

Cały artykuł jest dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Jagoda Haloszka

fot. Archiwum AKNGP UAM