UAM po raz kolejny klasyfikowany w rankingu QS World University Ranking

World University Ranking wydawany przez Quacquarelli Symonds (QS) jest jednym z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych rankingów na świecie. W edycji 2025 sklasyfikowane zostały 1 503 uczelnie, a Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął w nim 761-770 miejsce.

W czołówce zestawienia uplasowały się kolejno: Massachusetts Institute of Technology, Imperial College London, University of Oxford, Harvard University, University of Cambridge.

W rankingu uwzględniono 22 polskie uczelnie, a czołowe miejsca wśród nich zajęły: Uniwersytet Warszawski (258 miejsce na świecie), Uniwersytet Jagielloński (312), Politechnika Warszawska (527). UAM uplasował się na 4 pozycji w kraju, przed innymi polskimi uczelniami sklasyfikowanymi w przedziale od 801 do 1400 najlepszych uczelni świata.

Najwyższy wynik UAM otrzymał w obszarze budowania międzynarodowych sieci badawczych (International Research Network) – 218 miejsce w światowym rankingu. Wskaźnik ten ocenia trwałość i różnorodność międzynarodowych partnerstw naukowych.

Szczegółowe zestawienie wszystkich sklasyfikowanych uczelni znajduje się pod linkiem: QS World University Rankings 2025.