UAM w Europe University Rankings 2024

33 polskie uczelnie wyższe, a wśród nich UAM, znalazły się w opublikowanym po raz pierwszy rankingu firmy QS - Europe University Rankings 2024. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął 251 miejsce w Europie i 13 miejsce w regionie Europy Wschodniej.

W rankingu sklasyfikowano 688 uniwersytetów znajdujących się w 42 europejskich lokalizacjach z krajów członkowskich Rady Europy.

W klasyfikacji brano pod uwagę takie kryteria jak: badania i odkrycia, globalne zaangażowanie, szanse na zatrudnienie, doświadczenie edukacyjne i zrównoważony rozwój.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął 4 miejsce w Polsce za Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim i Politechniką Warszawską.

Na podium uniwersytetów europejskich znalazły się kolejno: University of Oxford, ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology, University of Cambridge.