Uczcili 100-lecie UP "na sportowo"

Studenci, pracownicy i absolwenci czterech uczelni wywodzących się z Uniwersytetu Poznańskiego – UAM, UMP, UPP i AWF wystartowali w 12. PKO Poznań Półmaraton, któremu towarzyszy Półmaraton 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Ponad 11 tys. zawodników biegło w 12. PKO Poznań Półmaratonie. Wśród nich kilkaset studentek i studentów, pracowniczek i pracowników oraz absolwentek i absolwentów, którzy wystartowali w kategoriach: student i doktorant; pracownik; absolwent lub przyjaciel Uniwersytetu Poznańskiego. Udział w biegu był okazją, aby "na sportowo" uczestniczyć w obchodach Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Impreza wpisała się w cykl wydarzeń, których kulminację zaplanowano na maj 2019 roku.

Dla symbolicznego uczczenia 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego społeczność akademicka stworzyła specjalne grupy rekonstrukcyjne, które odwołują się do istotnych wydarzeń historycznych Polski. Jednocześnie grupy te, a także organizacje studenckie wspierają i kibicują zawodnikom 12. PKO Poznań Półmaratonu.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl.

fot. Jagoda Haloszka, Adrian Wykrota