Data publikacji w serwisie:

Universitas Cantat z Bocellim

- Wydarzenie pod tytułem Festiwal Chórów Uniwersyteckich od początku powstania to już ok. 7 tysięcy studentów z ponad 36 krajów, ok. 160 zespołów uniwersyteckich, które rozpoznają i kojarzą nazwę Uniwersytetu A. Mickiewicza - powiedział prof. Krzysztof Szydzisz, dyrektor Universitas Cantat.

Z prof. Krzysztofem Szydziszem, dyrygentem Chóru Kameralnego UAM oraz dyrektorem Miedzynarodowego Festiwalu Universitas Cantat rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.

Czym różni się czternasta edycja festiwalu od pozostałych?

Koncertem z Andreą Bocellim. W dotychczasowych trzynastu edycjach Festiwal rozpoczynaliśmy recitalami chóralnymi a kończyliśmy wspólnym koncertem, na który przygotowywaliśmy dzieło finałowe. W tym roku, w związku z obchodami 100-lecia powstania Uniwersytetu i organizowanym w ramach tych obchodów koncertem Andrei Bocellego uznaliśmy, że to dobra okazja aby te dwa wydarzenia ze sobą połączyć i stąd też pomysł finału festiwalu na stadionie miejskim. W trakcie tego koncertu połączone chóry wykonały 12 kompozycji m.in. Verdiego, Pucciniego, Schuberta, Francka, Morricone czy Armstronga. Przy okazji, dla mnie jako dyrektora festiwalu, było wielką przyjemnością przygotowanie tego wyjątkowego chóru do występu.

Cały wywiad dostępny na Uniwersyteckie.pl

fot. Adrian Wykrota