"Uniwersyteccy" radni

Pracę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza łączą z pracą na rzecz Poznania. W nowej radzie miasta mamy trzech swoich przedstawicieli – Martę Mazurek i Łukasza Mikułę (Koalicja Obywatelska) oraz Krzysztofa Rosenkiewicza (Prawo i Sprawiedliwość). A do tego całkiem spore grono absolwentów.

Marta Mazurek (Koalicja Obywatelska) związana jest z Instytutem Językoznawstwa. Jest z wykształcenia anglistką, ma stopień doktora w dziedzinie literaturoznawstwa amerykańskiego. W radzie miasta zadebiutuje, ale już wcześniej pracowała w urzędzie – przez ostatnie dwa lata pełniła funkcję pełnomocniczki Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom. Obecnie objęła podobne stanowisko - specjalistki ds. polityki równości i różnorodności - w Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W radzie miasta zamierza starać się m.in. o wprowadzenie Europejskiej Karty równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym, wspierać działania mające na celu aktywizację kobiet w procesie wejścia i powrotu na rynek pracy. Jak sama mówi, ważna będzie dla niej także polityka antyprzemocowa, edukacja równościowa i seksualna oraz integracja seniorek i seniorów z młodzieżą.

A co z uczelnią? – Odkąd zaczęłam pracować w Urzędzie Miasta moje obowiązki na Uniwersytecie zostały zredukowane do dwóch zajęć kursowych tygodniowo. Zajęcia do tej pory odbywały się po moich godzinach pracy w urzędzie. Teraz niestety mogą z nimi kolidować posiedzenia komisji, w których będę zasiadać. Czas pokaże, czy uda mi się te wszystkie funkcje pogodzić – mówi.

Cały artykuł można przeczytać na Uniwersyteckie.pl

Autor tekstu: Filip Czekała

fot. Waldemar Wylegalski