Wielkie Grillowanie powróciło na Morasko

Wielkie Grillowanie po trzyletniej przerwie odbyło się na Kampusie Morasko. - Wreszcie się udało, mamy to! - powiedziała prorektor prof. Joanna Wójcik otwierając imprezę. Organizatorzy odebrali klucze do miasta z rąk przedstawicieli Integralii, wydarzenia juwenaliowego przygotowanego przez studentów UEP, AWF i UMP.

Koncerty, strefa animacji, grillowanie, aleja z gastronomią były największymi atrakcjami pierwszego dnia (11 maja) tegorocznego Wielkiego Grillowania. Zainteresowanie było ogromne - w imprezie wzięły udział 15 tysięcy osób. W przedsprzedaży sprzedano około 10 tys. elektronicznych biletów, co stanowiło 99 procent wszystkich sprzedanych biletów! Wydarzenie zorganizował Samorząd Studencki i Fundacja Jeden Uniwersytet. Na scenie przed Collegium Physicum klucze do miasta z rąk organizatorów Integralii odebrali przedstawiciele Wielkiego Grillowania, m.in. Daria Kamrowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UAM i Magdalena Pietrzak, koordynatorka imprezy.

Zanim to się wydarzyło prorektor prof. Joanna Wójcik oficjalnie otworzyła Wielkie Grillowanie: - Cieszę się ogromnie, że was widzę, nie na Teamsach, tylko w realu. To jest największa wartość, jaką dzisiaj mamy, że mogę was przywitać osobiście na Wielkim Grillowaniu. Wreszcie się udało, mamy to, po trzech latach przerwy nieplanowanej, która wybiła nas z rytmu na Kampus Morasko, na Uniwersytet wraca w końcu Wielkie Grillowanie. Wraca dzięki ogromowi pracy i staraniom was wszystkich - mówiła.

Na scenę zaproszono również prorektora prof. Michała Banaszaka, Julię Przybyłowską, rzeczniczkę prasową Wielkiego Grillowania i przedstawiciela Fundacji Jeden Uniwersytet, producenta wydarzenia.

Studentki i studenci świetnie bawili się na koncertach zespołów: LIT, Roxana Tutaj & Good Omen, Prohibicji i Bitaminy, gwiazdy pierwszego dnia Wielkiego Grillowania. Strefa animacji zaoferowała szeroki wachlarz możliwości - od zabaw ruchowych jak wielobój studencki, wspólne tańce przez malowanie twarzy, wykonywanie ozdób w klimacie fluo, karaoke po tematyczne quizy, malowanie graffiti, speed friending i plecenie wianków ukraińskich zorganizowane przez Ukraińską Wiosnę przyciągnęła wielu uczestników i uczestniczek.

Drugiego dnia, 12 maja przed siedzibą WNPiD swoje stoiska rozstawili koła naukowe UAM, gdzie studenci i studentki zdobywali punkty, które później wymienili na nagrody. Na scenie wystąpili raperzy: DJ WJSOtsochodzi i gwiazda - Peja.

Warto wspomnieć, że 5 zł z każdego biletu  przekazano na organizację półkolonii letnich dla dzieci z Ukrainy.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia autorstwa  Przemysława Stanuli i Adriana Wykroty na Uniwersyteckie.pl.