WNPiD UAM. Wybory w państwie demokratycznym

WPiA UAM był gospodarzem dwudniowej i cyklicznej konferencji "Wybory w państwie demokratycznym" zorganizowanej z  okazji 30-lecia demokratycznego prawa wyborczego w Polsce. - Z prawem wyborczym jest tak, jak ze słynnym zdrowiem - dopóki jest dobre to nie zwracamy na nie uwagi - podkreślił  prof. Ryszard Balicki, członek Państwowej Komisji Wyborczej.

Zebranych powitali inicjator konferencji na WNPiD UAM dr Krzysztof Urbaniak oraz prof. Magdalena Musiał-Krag.

- To już jest trzecia konferencja z cyklu dotyczącego prawa wyborczego organizowana na naszym wydziale. Tym razem dotyczy ona wyborów demokratycznych, bardzo nas to cieszy, bo to kolejna sposobność, żeby spotykać się z państwem co roku w Poznaniu - powiedziała pani prodziekan ds. badań i rozwoju WNPiD UAM.

Wydarzenie współorganizowały Okręgowa Izba Radców Prawnych oraz Izba Notarialna w Poznaniu, a patronatem honorowym objęło je szereg instytucji i osób, m.in. rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak. W konferencji wzięli udział wybitni naukowcy zajmujący się zagadnieniami związanymi z wyborami, reprezentujący krajowe uczelnie m.in. prof. Krzysztof Hermeliński, sędzia TK w stanie spoczynku, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej w latach 2014-2019, prof. Jacek Sobczak, sędzia SN w stanie spoczynku, prof. Ryszard Balicki, członek Państwowej Komisji Wyborczej, ale również pracownicy administracji wyborczej, politycy, przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz sędziowie, adwokaci i radcy prawni.

Cały artykuł jest dostępny na uniwersyteckie.pl

tekst: Ewa Konarzewska-Michalak

fot.: Adrian Wykrota