PPNT. 100 tysięcy na Fund_Akcję rozdane

Znamy już laureatów tegorocznej Fund_Akcji. To 13 projektów, które w sumie otrzymają 100 tysięcy złotych dofinansowania. W tym roku do konkursu Fund_Akcja wpłynęło 76 zgłoszeń z niemal wszystkich wydziałów UAM oraz innych jednostek organizacyjnych.

Znamy już laureatów tegorocznej Fund_Akcji. To 13 projektów, które w sumie otrzymają 100 tysięcy złotych dofinansowania. Uroczysty finał konkursu Fund_Akcja, odbędzie się 20 marca o godz. 13:00 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46H).

Fund_Akcja to konkurs skierowany do przedstawicieli środowiska akademickiego UAM. PPNT realizuje go w ramach swojej działalności statutowej. Wspieramy realizację ciekawych projektów dydaktycznych, popularyzujących naukę lub przedsiębiorczość. Promujemy upowszechnianie osiągnięć naukowo-badawczych oraz inicjatywy kulturalne czy sportowe.

W tym roku do konkursu Fund_Akcja wpłynęło 76 zgłoszeń z niemal wszystkich wydziałów UAM oraz innych jednostek organizacyjnych. 86% wniosków stanowiły projekty zgłoszone przez studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu, a 14% przez organizacje zrzeszające przedstawicieli środowiska akademickiego i działające na rzecz Uniwersytetu.

Najwięcej zgłoszonych projektów dotyczyło inicjatyw upowszechniających osiągnięcia naukowo-badawcze, dydaktyczne lub organizacyjne UAM, takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, wydawnictwa naukowe itp. Pozostałe dziedziny to popularyzacja nauki lub przedsiębiorczości, projekty kulturalne, rozwijanie współpracy nauki z gospodarką.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl