Wspólny spacer dla uczczenia 15 rocznicy

Wspólnym spacerem po moście na Odrze między Polską a Niemcami władze Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczciły w czwartek, 18 kwietnia br., piętnastą rocznicę  przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Towarzyszyli im przedstawicielki władz samorządowych Słubic i Frankfurt nad Odrą

- To wspaniałe, że mogę dziś razem z moim polskim kolegą i przedstawicielkami Słubic i Frankfurtu świętować 15-lecie wspólnego członkostwa Polski i Niemiec w Unii Europejskiej - komentuje Prezydentka Viadriny, prof. dr Julia von Blumenthal.- Jako młoda dziewczyna osobiście doświadczyłam granic w Europie i konfrontacji dwóch bloków politycznych. Naszym zadaniem jest przekazanie kolejnym pokoleniom, jak to kiedyś było. Wspólnie udało nam się bardzo wiele osiągnąć i nie możemy zakładać, że pokój i wolność są nam dane na zawsze i nie musimy się o nie starać - dodała prof. Blumenthal.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Małgorzata Rybczyńska