Data publikacji w serwisie:

Wystartował XXII Festiwal Nauki i Sztuki!

Trwa 22. edycja Poznańskiego Festiwal Nauki i Sztuki. Podczas kilku dni naukowcy z poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda.

Dieta dla zdrowego mózgu, Makarony na start! Kreatywny warsztat budowania zespołów, czy po czym poznać falsyfikat dzieła sztuki? To tylko kilka z propozycji, które przygotowały uniwersytety podczas najstarszego festiwalu nauki w Poznaniu. Tegoroczną edycję zainaugurowano w murach Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu:

- Uczelnie nie żyją w kokonie. Na tej sali powinno być 381 osób, ale sytuacja zewnętrzna spowodowała, że wiele szkół odwołało w ostatniej chwili przybycie. Medycyna jest nie tylko nauką, ale i sztuką. Łączy się to z głównym hasłem i tytułem Festiwalu. Myślę, że program, który przygotowaliśmy pozwoli uczestnikom poznać specyfikę Uniwersytetu Medycznego - mówił prorektor ds. organizacji promocji i współpracy z regionem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. Michał Musielak, który otworzył wydarzenie.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Jagoda Haloszka

fot. Adrian Wykrota