Zjazd absolwentów z gwiazdami

Wydział Prawa i Administracji świętował 100-lecie istnienia organizując Zjazd Absolwentek i Absolwentów. Na spotkanie stawili się  m.in. wybitni absolwenci: kompozytor i zdobywca Oskara Jan A.P. Kaczmarek, reżyser Filip Bajon, premier Hanna Suchocka i sędzia Sądu Najwyższego Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz.

Dzisiaj jest święto szczególne – wielki zjazd absolwentów, jakiego w historii wydziału jeszcze nie było. Nasze spotkanie jest szczególne również dlatego, że jest związane ze stuleciem. W ten sposób świętujemy nasze wydziałowe, ale także uniwersyteckie święto – powitał gości dziekan prof. Roman Budzinowski, przypominając również, że do tej pory mury WPiA opuściło 46 tysięcy studentów.

Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki podkreślił znaczenie wydziału dla uniwersytetu, którego znamienitość związana jest m.in. z absolwentami. Zasiadają oni w najbardziej prestiżowych gremiach – naukowych, politycznych, ekonomicznych, prawniczych, są wśród nich również artyści będący autorytetami w świecie kultury i sztuki.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Ewa Konarzewska-Michalak