Data publikacji w serwisie:

Medal Alumno Bene Merenti dla Wojciecha Nentwiga

W piątek, 10 listopada, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki wręczył Dyrektorowi Filharmonii Poznańskiej Wojciechowi Nentwigowi Medal Alumno Bene Merenti. Odznaczenie to przyznawane jest absolwentom UAM, którzy nie będąc pracownikami, rozsławili imię uczelni swoją działalnością na rzecz społeczeństwa, kultury i nauki.

Wojciech Nentwig ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się w Auli UAM przed jubileuszowym koncertem Filharmonii Poznańskiej, która świętuje swoje 70 urodziny. Występ uświetnił wybitny polski pianista Rafał Blechacz – zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Wojciech Nentwig to animator życia muzycznego, ceniony publicysta i dziennikarza, laureat wielu wyróżnień i odznaczeń, w tym Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalu „Gloria Artis”.
„Wojciech Nentwig to przede wszystkim niezwykle barwna postać poznańskiego świata kulturalnego. Przedsiębiorczy, rzutki, pełen inwencji, zawsze elegancki, szarmancki i uśmiechnięty. Od czerwca 2006 roku otacza niezwykłą troską swoją ukochaną filharmonię. Wymarzony menedżer kultury, dzięki któremu rzesze melomanów w Poznaniu mają na co dzień możliwość obcowania z prawdziwą sztuką wysoką, za co dzisiaj bardzo serdecznie dziękuję” – mówi Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki.

Fot. Przemysław Stanula