Data publikacji w serwisie:

Zapisy na ostatnie w tym roku akademickim zajęcia w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM

Od 2016 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oferuje wszystkim mieszkańcom Poznania i Wielkopolski wykłady i ćwiczenia w ramach Uniwersytetu Otwartego. Do tej pory uruchomiliśmy 89 kursów, na które zapisało się ponad 2 200 osób.

Oferujemy kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, wykładów i ćwiczeń, a nawet laboratoriów, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin). Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Większość z propozycji UO jest przeznaczona dla tych, którzychcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie oraz tych, którzy stawiają na rozwój osobisty, pozazawodowy, mają jakieś hobby, a kursy będą dla nich okazją skonfrontowania swojej wiedzy z autorytetami naukowymi i spotkania innych podobnych pasjonatów. Nasza oferta skierowana jest też do uczniów szkół średnich w tym przede wszystkim tegorocznych maturzystów, którzy nie wiedzą jeszcze, jaki wybrać kierunek studiów – jest okazją by sprawdzić się w realiach akademickich i przekonać się co do swoich wyborów.

Bez zbędnych formalności, kandydat wchodzi na stronę internetową, wybiera kurs, potem płaci i może realizować swoje marzenia.

Kończą się przygotowania do uruchomienia ostatniego w tym roku akademickim trymestru. Już jutro przedstawiona zostaną na naszej stronie pełna oferta kursów. Zaproponowano 77  kursów - te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz 47 zupełnie nowych. Od tego dnia będzie też  można zapisywać się na wybrane zajęcia. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia w trymestrze wiosennym rozpoczną się w połowie marca 2018 roku.

W roku akademickim 2018/2019 będziemy obchodzić stulecie działalności Uniwersytetu Poznańskiego, którego kontynuatorem jest UAM. Jeśli chcecie Państwo poznać życie naszej Alma Mater, stać się częścią społeczności akademickiej jednej z najstarszych uczelni w naszym kraju, odwołujących się nawet do tradycji sięgających XVII wieku,  serdecznie zapraszamy.

Szczegóły naszej oferty i regulamin kursów na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM:

www.uo.amu.edu.pl

Dane kontaktowe

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Otwarty;

ul.  Św. Marcin 78 (dawne Collegium Historicum), pok.120;

61-809 Poznań,

Tel. 61 829 47 50

Adres mailowy  uo@amu.edu.pl

Strona internetowa: www.uo.amu.edu.pl

Pełnomocnik Rektora d/s Uniwersytetu Otwartego

prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak

witold.mazurczak@amu.edu.pl