O nauce w 3 minuty!

Katarzyna Kajukało, doktorantka na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu dla naukowców FabeLAB.

Na co dzień bada torfowiska. Skupia się na ich przeszłości, bo to pozwala odgadnąć ich przyszłość, która ma ogromne znaczenie przy zmianach klimatu. W pracy badawczej wykorzystuje głównie ameby skorupkowe i mikroskopowe węgle drzewne.

FameLAB  to konkurs, który zachęca naukowców do publicznej promocji swoich osiągnięć i zainteresowań. Naukowcy stają przed jury i publicznością i w ciągu 3 minut  przedstawiają  to, czym zajmują się  w swoich pracach badawczych. Po raz 7-dmy w Polsce konkurs organizuje Centrum Nauki Kopernik. Warto dodać, że konkurs odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie.

W sobotnim półfinale konkursu wystąpiła  również  Malwina Gabryel, doktorantka pierwszego roku Wydziału Chemii UAM.

Finał konkursu FabeLAB  odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie  19 maja.