Data publikacji w serwisie:

Órzko i Granda UAM na Festiwalu Teatrów Studenckich

15 marca rozpocznie się V Festiwal Teatrów Studenckich START. Po raz pierwszy w historii odbędzie się poza Warszawą, a dokładniej w stolicy Wielkopolski. Przedstawienia festiwalowe będzie można oglądać w: Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Ósmego Dnia, w Scenie Roboczej, Jeżyckim Centrum Kultury oraz w klubokawiarni Pies Andaluzyjski.

Pierwszy festiwal odbył się w roku 2014 w Instytucie Teatralnym oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. - Festiwal Teatrów Studenckich START to pomysł na uzupełnienie luki, braku stałego miejsca prezentacji twórczości studenckiej - czytamy na stronie festiwalstart.pl - Teatry studenckie, które przeżywały renesans w latach 70 XX wieku, nadal funkcjonują, tworzą i chcą być zauważalne. Festiwal daje szansę konfrontacji i spotkania studenckich grup teatralnych – zapaleńców kochających teatr.
Wśród spektakli konkursowych zaprezentują się dwa Teatry Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - Teatr Granda UAM oraz Teatr Órzko. Oprócz spektakli widzowie będą mogli wziąć udział w koncercie piosenki aktorskiej, pokazach performatywnych, występie dj’ki czy reczitalu.
Całość zakończy się 18 marca wieczorną galą wręczenia nagród, oraz koncertem zespołu Swiernalis w Psie Andaluzyjskim.
Plan wydarzenia oraz informacje na temat biletów można zaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: http://festiwalstart.pl/program-2018/ oraz w wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/1942068875821577/