Data publikacji w serwisie:

Gimnazjaliści zainteresowani uniwersyteckim liceum w Słubicach

Zabrakło wolnych miejsc podczas spotkania informacyjnego w sprawie uruchomienia Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach. Na spotkanie informacyjne w czwartek 15 marca przyszli rodzice potencjalnych uczniów, ale także sami gimnazjaliści. Prorektor ds. kadry i kształcenia, prof. Tadeusz Wallas oraz pełniący obowiązki dyrektor ULO w Słubicach, dr Jan Zgrzywa, przedstawili kadrę nowo powstałego liceum, a także przedstawili warunki rekrutacji.

Rodziców oraz kandydatów interesowały m.in. kwestie programów nauczania, a także bazy sportowej przyszłego liceum. W tej sprawie Uniwersytet prowadzi rozmowy z burmistrzem Słubic, Tomaszem Ciszewiczem, który zadeklarował pomoc. Pytania dotyczyły także możliwości otwarcia naboru nie tylko do pierwszej, ale i do drugiej klasy w roku szkolnym 2018/2019.

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące zacznie działać we wrześniu 2018 r. Kadrę stanowić będą w części akademicy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz  nauczyciele z dużym przygotowaniem pedagogicznym. Do wyboru uczniów będą trzy profile: humanistyczny, matematyczno-informatyczny oraz przyrodniczy – każda z klas będzie liczyć maksymalnie kilkunastu uczniów. Zdaniem Władz UAM, stworzenie ULO w Słubicach to wzmocnienie pozycji Uniwersytetu w tym rejonie, ale także pomocne narzędzie do badania oczekiwań młodych ludzi co do dalszej edukacji. Każdy z uczniów będzie posiadał swojego mentora, który będzie dzielił się z nim doświadczeniem zawodowym oraz naukowym. Licealiści będą także czynnie uczestniczyć w życiu uniwersyteckim.

Więcej informacji znajduje się stronie: liceum.amu.edu.pl oraz na profilu ULO na portalu Facebook: https://www.facebook.com/ULOSlubice/

fot. Przemysław Stanula