Viva Umbra! Viva Granda UAM!

Teatr Granda Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności podczas finału V Festiwalu Teatrów Studenckich Start, który odbył się w niedzielę 18 marca. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznaniu reprezentowały dwa teatry – Órzko oraz Granda.

Teatr Granda  jest inicjatywą studenta  – Witolda Kobyłki oraz dr Magdaleny Grendy. Działa od 2014 roku, a tworzą go studenci różnych kierunków UAM. Na V Festiwalu Teatrów Studenckich Start Granda występowała ze spektaklem konkursowym Umbra – widowiskiem typu site-specific performance, które zaciera granice rzeczywistości a fikcji teatralnej. To widz w Umbrze jest elementem akcji scenicznej. Spektakl można było zobaczyć podczas trzeciego dnia Festiwalu, w Jeżyckim Centrum Kultury.

UMBRA - Obsada:

Jędrzej Jezierski, Sandra Bujak, Teresa Klemba, Anna Kaufmann, Krzysztofa Kornacka, Adrian Skuza, Sonia Szymańska, Małgorzata Sienkiewicz, Klaudia Zielińska, Nastazja Ruszkowska, Mateusz Roza, Michalina Muszyńska, Antoni Zajączkowski, Iga Kozioł.

fot. Festiwal Teatrów Studenckich START