BestStudentCamp – warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi!

W czwartek 10.05 zebrała się Kapituła konkursu BESTStudentGRANT. Tym razem spotkanie poświęcone było podsumowaniu dotychczasowych działań podjętych przez laureatów pierwszej edycji konkursu, ale przede wszystkim planom dotyczącym kolejnego elementu programu, czyli BESTStudentCAMP. Będzie to tygodniowe wyjazdowe spotkanie zaplanowane we wrześniu, podczas którego zainteresowani programem studenci pierwszego i drugiego roku, podczas warsztatów i spotkań z ciekawymi ludźmi zdobędą umiejętności, które mogą pomóc im w planowaniu dalszej kariery naukowej.

Przypomnijmy, że Konkurs BESTStudentGRANT adresowany jest do laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, a także osób, które osiągnęły na egzaminie maturalnym najlepsze wyniki, a teraz są studentami pierwszego lub drugiego roku na UAM. W pierwszym konkursie ośmioro laureatów otrzymało 5000 zł na realizację swojego pierwszego projektu badawczego. Uczestnicy opisali swoje propozycje badawcze, wskazali cele badań, opracowali harmonogram ich realizacji oraz kosztorys. Przedstawili także sposoby upowszechniania swoich wyników. W przyszłym tygodniu ruszy rekrutacja na wrześniowy obóz, znany też będzie szczegółowy program spotkania.

fot. Przemysław Stanula