7. Kongres Kół Naukowych

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości. Jest to doskonała okazja do podsumowania burzliwego stulecia dziejów Rzeczypospolitej, jak i również do omówienia wyzwań stojących przed Polską. W związku z tym, w dniach 15-17 maja 2018 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbył się VII Kongres Kół Naukowych UAM, ogólnopolska konferencja naukowa, w której rokrocznie udział biorą eksperci z wybranych dziedzin oraz młodzi naukowcy, dla których czynny udział w wydarzeniu stanowi świetną okazję do rozwoju naukowego.

Tegorocznym motywem Kongresu było 100-lecie odzyskania niepodległości – bilans i perspektywy. 15 maja na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odbył się panel ekspercki, zaś jego tematyka koncentrowała się na drodze Polski do Unii Europejskiej. Udział wziął m.in. prezydent Bronisław Komorowski oraz prof. Hanna Suchocka – prezes Rady Ministrów w latach 1992-1993. 16 maja odbył się interdyscyplinarny panel ekspercki poświęcony czasom II Rzeczypospolitej; swoją prelekcję wygłosił m.in. prof. Marek Hendrykowski oraz ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier.

fot. Przemysław Stanula