Fuzja dwóch muzycznych światów na UAM

- Ten Koncert to prawdziwa uczta dla uszu! Znakomicie dobrany repertuar oraz niezwykła charyzma wykonawców są gwarancją niezapomnianych przeżyć dla najbardziej nawet wymagających melomanów – zapewniają organizatorzy.

Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na bezpłatny koncert 28 maja  pt. Fuzja dwóch muzycznych światów, w wykonaniu Pameli Howland i Stana Breckenridge’a.

Artyści wystąpią w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 o godz. 18:00.

Pamela Howland to pianistka klasyczna, członkini elitarnego grona Artystów Steinwaya. Zdobyła dyplom doktora sztuk muzycznych na Uniwersytecie Eastmana School of Music w stanie Nowy Jork. Jako wielka miłośniczka Fryderyka Chopina w 2012 roku zrealizowała film dokumentalny, pt. Wspominając Fryderyka: Geniusz Chopina. W roku akademickim 2017/18 dr Howland przebywa jako stypendystka Fundacji Fulbrighta na Wydziale Anglistyki UAM.

Od semestru letniego tego roku z Wydziałem Anglistyki UAM jest związany także profesor wizytujący Stan Breckenridge. Pianista jazzowy, wokalista i kompozytor, który wielokrotnie występował z czołówką amerykańskiej sceny jazzowo – bluesowej, jak Nancy Sinatra, John Travolta, Merv Griffin czy Mahalia Jackson. Dr Breckenridge jest wieloletnim kierownikiem Wydziału Studiów Afroamerykańskich na California State University w Fullerton, doktorem muzykologii,  a także członkiem orkiestry jazzowej JBBO.

W Auli UAM zaprezentują utwory fortepianowe – solowe oraz wykonywane na cztery ręce, a także piosenki ludowe, bluesowe oraz te znane z Brodwayu i amerykańskiego kina.

Marta Duszyńska