Data publikacji w serwisie:

Studenci UAM nie znają granic… pomocy. Tym razem jadą na Madagaskar!

Tanzania, Paragwaj, Indonezja i Nepal… a w tym roku Madagaskar! Zbliża się V akcja „Studenci bez granic” Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to projekt edukacyjno-badawczy realizowany przez Koło Naukowe Edukacji Międzynarodowej działające na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Celem tegorocznej akcji jest Madagaskar, a tematem wprowadzenie aktywizujących metod nauczania, szczególnie w szkole podstawowej i dostarczenie materiałów dydaktycznych szkołom które ich najbardziej potrzebują. Zarówno część edukacyjna, jak i badawcza będzie realizowana w tym roku w szkole College St. Joseph, w małej miejscowości Ambohidratrimo, niedaleko stolicy Madagaskaru. Szkoła ta znajduje się pod opieką Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru, która powstała w 2011r, w celu wspierania edukacji najmłodszych. Zajmuje się prowadzeniem sierocińca, stołówek, odnawianiem oraz prowadzeniem szkół.

Drugim celem projektu Studenci UAM bez granic jest umożliwianie studentom poszerzania warsztatu pedagogicznego, a także wolontariatu.

- Jestem w tym projekcie od 2015 roku. Uczymy się jako przyszli pedagodzy od nauczycieli z najdalszych zakątków świata, co jest świetną praktyką. Edukacja w tych krajach wygląda zupełnie inaczej. Tam dzieci uczą się przede wszystkim w oparciu o podręcznik.

My wprowadzamy element zabawy i pokazujemy im naukę z innej perspektywy, jednocześnie nie ingerując w prace ich nauczycieli. To wspaniała okazja, by zrobić coś dobrego, i samemu sprawdzić się w przyszłym zawodzie. Dlatego też czekamy na tegoroczny wyjazd na Madagaskar. Będziemy pracować z około setką – mówi Marta Wawrzyniak, koordynator projektu do spraw logistycznych, a także koordynator do spraw promocyjnych.

Projekt został dwukrotnie nagrodzony w 2014 oraz 2017 roku w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa, na najlepszy projekt studencki w kategorii Wyprawa roku. Patronat honorowy nad projektem objął między innymi: Rektor UAM, Rzecznik Praw Dziecka czy Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Informator-Studenci-UAM-bez-Granic.-Edycja-Piata-Madagaskar.pdf 21.06.2018 Root User
PDF
Pobierz PDF Informator-Studenci-UAM-bez-Granic.-Edycja-Piata-Madagaskar.pdf(6.4 MB)