Sprostowanie - Gazeta Wyborcza, 25 listopada 2014 r.

SPROSTOWANIE
W artykule „Moralne sprzątanie uniwersytetu”, autorstwa red. Agnieszki Kublik, opublikowanym na str. 8 „Gazety Wyborczej” z dnia 25 listopada 2014 roku, znalazły się nieprawdziwe informacje. Nie jest prawdą, jakoby Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu postępował niezgodnie z prawem i „zlekceważył informacje o wyzysku kobiet” podpisując umowy z firmami „które oferują najtańsze sprzątanie, bo oszukując, zarabiają na swoich pracownikach”. Otóż, zgodnie z prawem obowiązującym na dzień zawarcia umowy z firmą, jedynym kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty była cena.  Nie jest także prawdą, iż Uniwersytet im. Adama Mickiewicza „oszukał” i „nie pomógł” sprzątającym na terenie Uczelni osobom. Paniom, o których mowa, za pośrednictwem Władz UAM została zaoferowana bezpłatna pomoc prawna ze strony Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej oraz kancelarii prawnej absolwenta UAM - dra Artura Iglińskiego.

dr Dominika Narożna
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu