Ewelina Ebertowska, doktorantka w Instytucie Antropologii i Etnologii Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM, od kilku lat prowadzi badania w Armenii. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy, w której Ewelina opowiada m.in. o tym, jak to się stało, że w Armenii było wielu Polaków oraz które miasto jest „najbardziej polskie”.
Ewelina Ebertowska z wykształcenia jest wschodoznawczynią. Studiowała w ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych. Od 2015 r. jest doktorantką w Instytucie Antropologii i Etnologii UAM. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół antropologii tożsamości, badań migracyjnych oraz teorii postkolonialnej w kontekście krajów postradzieckich.
Pierwszy raz do Armenii przyleciała w roku akademickim 2015/2016 w ramach programu Erasmus Mundus EMINENCE. Od tamtej pory regularnie odwiedza kraj, prowadząc badania związane z pracą doktorską dotyczącą małżeństw polsko-ormiańskich.
Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Eweliną, która niedawno ukazała się w ramach podcastu Kaukazomaniacy:
Dlaczego Polacy przeprowadzają się do Armenii? Rozmowa z Eweliną Ebertowską – Kaukazomaniacy
A jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o kulturze, historii i bieżących sprawach w Armenii, koniecznie śledź instagramowy profil Eweliny: Antropotravel