Maciej Świstoń z WNPiD ambasadorem portalu eDoktorant

Mgr Maciej Świstoń, doktorant Zakładu Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został ambasadorem portalu dla przyszłych i obecnych doktorantów - eDoktorant.

eDoktorant to ogólnopolski projekt skierowany do doktorantów oraz studentów ostatnich lat studiów wiążących swoją karierę zawodową z pracą naukową i badaniami naukowymi. Platforma naukowa eDoktorant to narzędzie do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy doktorantami, studentami oraz pasjonatami nauki.

- To bardzo ciekawe rozwiązanie i uważam, że bardzo potrzebne. Sam portal wymaga pewnych poprawek - które sukcesywnie wdrażamy - jednak liczymy na pomoc i wsparcie każdego, kto postanowi z niego korzystać - mówi Maciej Świstoń. - Dotąd nie było takiej usługi, która zbierałaby wszystkie dotyczące doktorantów informacje w jednym miejscu. Co więcej, sam doktorat był często czymś dość abstrakcyjnie pojmowanym. Studenci traktują nas niczym pracowników naukowych, zaś pracownicy naukowi i wykładowcy często mają nas za zwykłych studentów. Wierzę, że postawienie takiego pierwszego kroku rozpocznie coś naprawdę atrakcyjnego i z radością dołożę do tego swoją "cegiełkę" - dodaje.

Ambasadorów projektu jest łącznie 10, po 1 osobie na każde większe, akademickie miasto w Polsce. Zostali wyłonieni spośród wielu aplikacji - będą promować portal i starać się służyć pomocą każdemu, kto chciałbym uzyskać wiedzę odnośnie doktoratu.

Strona eDoktorant została zrealizowana w ramach projektu „eDoktorant" organizowanego przez Fundację Scientia Thorunensia ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach zadania publicznego „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego w 2020 r."

Fot. WNPiD

Agnieszka Książkiewicz