Rekrutacja do szkoły letniej „Transdziedzinowość – ucieczka do wolności nauki”

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkole letniej w ramach projeku zintegrowanego międzyuczelnianego (UAM-UW-UJ) kształcenia doktorantów i młodych naukowców w zakresie badań transdziedzinowych obejmujących obszar nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych.

Pomysłodawcy projektu współpracujący w kolektywie Niezależna Inicjatywa Akademicka (NIA), zapraszają na I szkołę letnią pod tytułem „Transdziedzinowość – ucieczka do wolności nauki”, która odbędzie się w dniach 10-16 września 2023 roku w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym UAM w Kołobrzegu.

Ta niezwykła szkoła oferuje wielowymiarowy i bogaty program (zobacz program), w ramach którego uczestnicy i uczestniczki będą mogli:

• wziąć udział w wykładach i seminariach prowadzonych przez znanych badaczy i badaczki starszej i młodszej generacji (m.in. Adam Izdebski, Marek Konarzewski, Kristian Kristiansen, Urszula Zajączkowska, Dawid Kobiałka, Małgorzata Kowalska, Jakub Nowosad, Krzysztof Mączka, Mikołaj Smykowski, Monika Stobiecka),
  • zapoznać się z najbardziej aktualnymi trendami światowych badań (adaptacja zintegrowana, imperializm ekologiczny i polityczny, dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze, ryzyko systemowe),
  • przedyskutować założenia/fragmenty swoich prac doktorskich czy projektów badawczych,
  • poznać dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu w trakcie objazdu naukowo-dydaktycznego (ramowy program objazdu)
  • wziąć udział w konkursie fotograficznym o Nagrodę Prezesa PAN (szczegóły konkursu),
  • socjalizować się z innymi badaczami i badaczkami w czasie imprezy integracyjnej w restauracji z widokiem na morze.

Rekrutacja

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do poniedziałku, 28 sierpnia. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 31 sierpnia 2023 roku. Formularz jest dostępny na stronie: formularz zgłoszeniowy.

Prezentacja projektów doktorskich

Osoby zakwalifikowane do udziału w szkole letniej będą mogły przedstawić fragmenty pracy doktorskiej/ projektu badawczego/ artykułu naukowego, w trakcie seminariów. Każdy tekst komentował będzie 1 starszy i 1 młodszy pracownik naukowy.

Koszty

Koszt szkoły letniej wynosi 400 PLN i obejmuje wszystkie koszty (zakwaterowanie, wyżywienie, objazd naukowo-dydaktyczny, bankiet oraz udział we wszystkich zajęciach).

Dołącz do wyjątkowej Szkoły Letniej i nie przegap jedynej w swoim rodzaju przygody intelektualnej!

Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: nia@amu.edu.pl

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu w zakładce „Szkoła letnia”.