„To bardzo ważny czas dla naszego zespołu, bo wyniki wielomiesięcznej pracy ujrzały wreszcie światło dzienne” – o projekcie Uni4Equity, wzmacniającym uniwersytety w działaniach profilaktycznych i reagowaniu na przejawy molestowania seksualnego, mówi jego kierowniczka na Polskę, prof. UAM dr hab. Sylwia Jaskulska.
Projekt Uni4Equity wystartował na początku lutego 2023 r., jego realizację zaplanowano na 3 lata. Głównym celem projektu jest wzmocnienie uniwersytetów w identyfikowaniu, mapowaniu i reagowaniu na przejawy molestowania seksualnego w miejscu pracy. Koordynatorem projektu jest kierowany przez prof. Carmen Vives-Cases zespół z Uniwersytetu w Alicante (Hiszpania), a partnerami – poza Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – CESIE (Włochy), APLICA (Hiszpania), Uniwersytet Burgenland (Austria), Uniwersytet w Antwerpii (Belgia), Uniwersytet w Weronie (Włochy), Uniwersytet w Maia (Portugalia).
„Dziś zapraszamy osoby studiujące i pracujące na UAM, do udziału w badaniu, chcemy bowiem poznać Państwa opinie i doświadczenia związane z tematyką projektu. Wkrótce przedstawimy ofertę warsztatów, szkoleń i spotkań dedykowanych tej tematyce. Wierzę, że zgodnie ze swoim głównym celem, projekt wzmocni naszą uniwersytecka społeczność” – mówi prof. Jaskulska.
Link do ankiety znaleźć można w informacji opublikowanej w Intranecie: Wzmocnienie uniwersytetów w reagowaniu na problem molestowania seksualnego - zaproszenie do udziału w badaniu
Więcej informacji o projekcie Uni4Equity: https://wse.amu.edu.pl/badania/projekty/uni4equity