Data publikacji w serwisie:

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na UAM

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz studia stacjonarne jednolite magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kandydacie, Kandydatko! Sprawdź naszą ofertę edukacyjną, załóż konto w Systemie Internetowej Rekrutacji i zapisz się na studia na jednym z 3 najlepszych uniwersytetów w Polsce!

Oferta edukacyjna

Nasza oferta jest niezwykle zróżnicowana, dzięki czemu wymarzony kierunek znajdą zarówno umysły ścisłe, jak i dusze humanistyczne. Przyszli studenci wybierać mogą spośród 143 kierunków i 59 specjalności.

Jesteś zdecydowany na konkretny kierunek i chcesz upewnić się, że znajduje się w ofercie naszej uczelni? Chcesz sprawdzić, jakie kompetencje mają jego absolwenci i jakie perspektywy zawodowe Cię czekają? A może jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretne studia i chcesz poznać całą ofertę UAM? Odwiedź wyszukiwarkę kierunków! Dzięki filtrom możesz wyświetlać kierunki alfabetycznie, według wydziału, stopnia, trybu, a nawet języka.

Rekrutacja w paru krokach

Przypominamy, że proces rekrutacji odbywa się w pełni online. Możesz aplikować na studia bez wychodzenia z domu.

Od 1 czerwca załóż konto w Systemie Internetowej Rekrutacji (rekrutacja.amu.edu.pl). Po założeniu konta otrzymasz możliwość wybrania kierunku (czasem nabór odbywa się na specjalność), wniesienia opłaty oraz wpisania wyników matury. Za pośrednictwem SIR otrzymasz także informacje o zakwalifikowaniu na studia.

Szczegółowe informacje, w tym harmonogram rekrutacji, znajdziesz w portalu kandydata.

Topowe kierunki na UAM

„Jakie są moje szanse, by dostać się na studia na UAM? Czy wybrany przeze mnie kierunek jest bardzo oblegany?” – to pytania, które często pojawiają się w głowach kandydatów. Na stronie rekrutacja2023.amu.edu.pl możesz sprawdzić, ile wyniosła liczba wszystkich zapisów oraz liczba opłaconych zapisów na kierunek podczas rekrutacji w roku akademickim 2023/2024.

W ubiegłym roku wśród topowych kierunków, na które liczba chętnych była największa, znalazły się: psychologia, prawo, filologia angielska, zarządzanie i prawo w biznesie oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Wyniki rekrutacji

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego zostaną podane w Systemie Internetowej Rekrutacji. Po zalogowaniu kandydat uzyska informacje o liczbie punktów uzyskanych oraz wymaganych do zakwalifikowania oraz informację o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do przyjęcia na studia.

Szczegółowy opis postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronie kierunku w SIR, w sekcji „Schemat postępowania kwalifikacyjnego”.

Trzymamy kciuki za każdego z kandydatów i mamy nadzieję, że zobaczymy się już 1 października w murach naszej uczelni!