Data publikacji w serwisie:

1 czerwca startuje rekrutacja na studia

1 czerwca startuje rekrutacja na studia! Gorąco polecamy zaznaczyć ten dzień w kalendarzu. Zwłaszcza kandydatkom i kandydatom, którzy już zdecydowali się na studia oferowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przypominamy, że termin 1 czerwca 2022 roku dotyczy rekrutacji na studia I stopnia oraz jednolite studia magisterskie.

Druga ważna sprawa to proces rekrutacji. Od dwóch lat odbywa się w pełni online i także w tym roku możecie rekrutować się bez wychodzenia z domu. Wystarczy konto w Systemie Internetowej Rekrutacji. Przygotowaliśmy tutorial, w którym wyjaśniamy jak korzystać z SIR.

Wywołując temat Systemu Internetowej Rekrutacji, śpieszymy z aktualizacją w tej sprawie. Na stronie rekrutacja.uam.edu.pl znajdziecie nie tylko terminy rekrutacji i wymagania rekrutacyjne, ale też informacje opisowe o kierunku oraz katalog przedmiotów. W sekcji opisowej przygotowaliśmy też informacje o kompetencjach absolwenta oraz perspektywach zawodowych. Tym samym w jednym miejscu zebraliśmy wszystko, co istotne dla kandydatów na studia.

Pomyślcie, czy nie przyjemnie właśnie w ten sposób poznawać ofertę edukacyjną UAM i zadecydować o swojej przyszłości? Z kubkiem aromatycznej kawy w ręce, w wygodnym dresie, przed ekranem komputera we własnym domu? Wystarczy jeden klik.

Ważne terminy

Z doświadczenia wiemy, że zależy Wam, żeby proces rekrutacji i procedura były jasne i czytelne. Dlatego zebraliśmy najważniejsze terminy w jednym miejscu i zaznaczyliśmy wszystkie ważne daty. Są to daty graniczne, dlatego warto je dobrze zapamiętać albo zapisać w telefonie. Znajdziecie je pod tym linkiem.

Warto też zerknąć w prosty schemat, który w formie graficznej pokazuje kolejne kroki:

Ważne pytania

Jeśli w procesie rekrutacji, albo jeszcze przed jego rozpoczęciem, nasuwają się Wam pytania lub wątpliwości, bez obaw. Jesteśmy przygotowani do tego, aby Was wesprzeć. Przede wszystkim przygotowaliśmy pakiet podstawowych informacji związanych z procedurą rekrutacji i umieściliśmy je w specjalnej zakładce — przejdź do zakładki.

Po drugie, na blogu dedykowanym kandydatom regularnie pojawiają się informacje o samej rekrutacji, ale też o kierunkach studiów prowadzonych przez UAM, a także tipy dotyczące nauki i życia studenckiego — odwiedź blog.

W dodatku na portalu społecznościowym już od kilku tygodni działa grupa rekrutacyjna. Na grupie możecie nie tylko zadawać pytania dotyczące rekrutacji i studiowania na UAM, ale również poznawać się nawzajem! Aby dołączyć do grupy, kliknij poniższy link: grupa FB: Rekrutacja na UAM 2022.