Bądź z nami podczas Dni Kandydata! Spotkamy się online

Jesteś przyszłym maturzystą? Przed Tobą wybór uczelni? Poszukujesz informacji o Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? A może chcesz się tylko upewnić, że UAM to dobry wybór? Chcemy Ci to ułatwić!

Z myślą o kandydatach na studia na naszej uczelni przygotowaliśmy wydarzenie, na które Was serdecznie zapraszamy. Ze względu na obecną sytuację odbędzie się online, czyli będziecie mogli uczestniczyć w nim, nie wychodząc z domu. Co ważne, będziemy z Wami aż 2 dni! Tak, w jesiennej edycji spotkamy się 23 i 24 października.

23 października powiemy Wam o procesie rekrutacji, warunkach studiowania, ale też o UAM i oferowanym wsparciu i życiu studenckim. Drugiego dnia udostępnimy wykłady, filmy i ciekawostki popularnonaukowe.

Dni Kandydata będą transmitowane na profilu UAM na FB.

23 października

13.00 - 13.15 Rozpoczęcie i Powitanie przez Rektora JM i Rektor ds. Studenckich oraz przedstawienie programu BestStudentUAM

13.15 - 13.20  UAM – fakty i liczby

13.20 – 13.40 Zasady rekrutacji

13.40 – 13:55 Samorząd i organizacje studenckie

13:55 - 14.10 Sprawy materialne

14.10 - 14.30 Wyjazdy zagraniczne

14.30 - 14.45 Wirtualna wycieczka po UAM

14:45 – 15.10 Część w języku angielskim dla kandydatów zagranicznych

Od godz. 15.15 zapraszamy na profile Wydziałowe, gdzie czekać będą również specjalnie przygotowane dla Was relacje live i posty!

24 października

Wykłady

16.00 wykład dla nauczycieli „Jak nauczanie zdalne zmieniło uczniów, nauczycieli i rodziców?”

prof. Jacek Pyżalski, Wydział Studiów Edukacyjnych

19.00 wykład dla uczniów „Psychologia i Minecraft – wykład z konkursem”,

prof. Łukasz Kaczmarek, Wydział Psychologii i Kognistywistyki

Wywiady wspomnienia z absolwentami UAM:

12.00 członkowie zespołu Audiofeels

18:00 Joanna Jodełka, pisarka, autorka kryminałów

Zapraszamy również na wykłady wydziałowe oraz na darmowe szkolenia, których terminy i szczegóły ogłosimy wkrótce!

Do 2019 roku Dzień Kandydata odbywał się w realu. Spotykaliśmy się na wydziałach kampusu Morasko. Dla przyszłych studentów była to okazja, aby porozmawiać z już studiującymi, wykładowcami i naukowcami, ale też poznać nowoczesny kampus UAM i poczuć jego wyjątkową atmosferę. Dlatego dołożymy starań, aby wydarzenie online, było dla Was równie ciekawe i atrakcyjne. Przekonajcie się sami!