Data publikacji w serwisie:

Rekrutacja na studia: biologia, geografia a może historia?

Od sześciu dni trwa rekrutacja na studia. W Systemie Internetowej Rekrutacji jest aż dwieście propozycji studiów I i II stopnia. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza przygotował różnorodną ofertę. Przekonaj się!

W ofercie edukacyjnej UAM znajdziesz dokładnie 204 kierunki i specjalności. Z informacjami o nich zapoznasz się, korzystając z Systemu Internetowej Rekrutacji. Ułatw sobie przeglądanie propozycji, wykorzystując filtry. Jeden z nich dzieli kierunki wg wydziałów.

Uczelnia to 20 wydziałów i 4 filie zamiejscowe. W tym poście przedstawimy propozycje z trzech wydziałów. Wymarzone studia znajdą biolodzy, geografowie, a także humaniści. Przekonaj się!

Czujesz, że biologia to Twoja przyszłość?

Musisz więc wiedzieć, że Wydział Biologii UAM od lat cieszy się opinią jednego z najlepszych wydziałów przyrodniczych w Polsce. O wysokiej pozycji naukowej WB świadczy uzyskanie kategorii A+ w ocenie działalności naukowej i badawczo-rozwojowej. W dodatku oferta jest różnorodna, a programy zajęć zostały uaktualnione w 2022 roku. W trakcie studiów dowiesz się m.in.: jak zamknąć 500-letni dąb w in vitro, czyje DNA jest na Twoim smartphonie, nauczysz korzystać się z metod ochrony i kształtowania środowiska oraz geograficznych systemów informacyjnych. To tylko ułamek Twoich przyszłych kompetencji!

Poznaj kierunki oferowane przez Wydział Biologii

Dla kogo geografia społeczno-ekonomiczna?

Interesujesz się architekturą, geografią, socjologią, urbanistyką lub gospodarowaniem przestrzennym? Jeśli co najmniej dwie dziedziny z wymienionych są dla Ciebie ważne, postaw na ten typ studiów. Gospodarka przestrzenna i Zintegrowane Planowanie Rozwoju to studia interdyscyplinarne. Ich program łączy bowiem wiele dziedzin. Dzięki temu zdobywasz wyjątkowe kompetencje. W dodatku nasza uczelnia daje Ci swobodę decydowania. Wybierasz typ studiów, które chcesz ukończyć: licencjackie czy inżynierskie.

Poznaj kierunki oferowane przez Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Odkrywaj z nami historię. Dosłownie

Interesuje Cię historia i z przyjemnością odkrywasz dawne dzieje? Jesteś humanistą, który z wypiekami na twarzy sięga po opracowania historyczne? Studia historyczne pomogą Ci zdobyć dodatkowe kompetencje, aby humanistyka stała się Twoją przyszłością. Możesz wybrać studia na kierunku historia, które oferują aż sześć ścieżek rozwoju lub postawić na interdyscyplinarność i ogólny rozwój oferowany na kierunku Liberal Arts and Sciences. W ofercie są też studia, które przygotują Cię do pracy nauczyciela.

Poznaj kierunki oferowane przez Wydział Historii