Data publikacji w serwisie:

Czy przyszłość może być zielona? - Gnieźnieńskie "Eco Future"

Coraz więcej kierunków prowadzonych przez UAM ma przede wszystkim praktyczny charakter. Wykładowcy starają się kształcić studentów poprzez realizację badań i doświadczeń. Dzięki temu, z przyjemnością, obserwujemy wzrost projektów realizowanych przez studentów, ale też uzyskane efekty.

Na praktykę stawiają także filie zamiejscowe. Niebanalnym przykładem jest projekt realizowany przez studentów z Instytutu Kultury Europejskiej UAM. Zdjęcia, którymi się z Wami dzielimy to efekt ich pomysłowości i kreatywności. Studenci komunikacji europejskiej prowadzonej w gnieźnieńskim instytucie szukali odpowiedzi na pytanie o "zieloną przyszłość".

W ramach zajęć z organizacji i zarządzania wydarzeniami, prowadzonymi przez dr Sylwie Szykowną, studenci przeprowadzili projekt, jakim była organizacja wydarzenia. Stworzyli festiwal "Eco Future”. Koncepcję i cele wydarzenia, ale też jego organizację i promocję musieli przeprowadzić samodzielnie.

Ciekawym pomysłem okazało się zorganizowanie w ramach festiwalu sesji fotograficznej. Odbyła się w domu studenckim gnieźnieńskiego kampusu.

Do zdjęć zostały wykorzystane materiały, które zazwyczaj wyrzucamy: butelki, puszki po napojach, opakowania po lekach czy folie spożywcze. Podczas sesji wykonane zostały monochromatyczne portrety wzorowane na pracach Dymitra Pozynakova – ukraińskiego fotografa. Autorem zdjęć jest jeden ze studentów kierunku – Stanislav Diachuk. Wykonał portrety swoich kolegów z roku.

Sesja z udziałem studentów pozwoliła im na pełne uczestnictwo w tworzeniu koncepcji wystawy i nadawaniu indywidualnego charakteru każdej fotografii. Zdjęcia zostały wyeksponowane w budynku Instytutu. Podczas festiwalu przeprowadzono także warsztaty z  tworzenia kolaży z  nakrętek zbieranych na uczelni, rozmowę na temat zero waste i projekcję filmu „Home. SOS Ziemia”

Komunikacja Europejska to kierunek dla osób, które chcą połączyć swoje zainteresowania humanistyczne ze społecznymi. Przede wszystkim jednak cenią sobie interdyscyplinarność i umiejętności praktyczne.  Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie przygotował propozycję studiów, która przewiduje zajęcia terenowe i wizyty studyjne w europejskich stolicach.  Nowością są również zajęcia prowadzone na zasadach tutorialu, na których studenci w niewielkich grupach i pod okiem znakomitych ekspertów będą zgłębiać interesujące ich zagadnienia specjalistyczne.

>> Dowiedz się więcej o kierunku Komunikacja Europejska